Minoxidil Sakal ve Bıyık Uzatıcı Serum

Kusursuz formülü sayesinde sakal ve bıyığınızı besler , ihtiyaç duyulan bakımı yapar.

Geçmişten günümüze her kültürde sakal ve bıyık erkekliğin sembolüdür. Erkekleri; kadın ve çocuklardan ayıran en belirgin özellik olarak sayılmaktadır. Bu, erkekler için sadece yüzde oluşan kıllardan çok daha öte ve derin bir anlam taşımaktadır. Bu yüzden bu duruma psikolojik, sosyal ve estetik açıdan değerlerler yüklenmiştir. Bir anlamda da erkeğin dış görünüşünde değişiklikler yapabileceği ve farklı imajlara bürünebileceği bir değişim aracı ya da makyajı olarak görmesine neden olmuştur.Bu düşünce ve değişim erkeklerde çekici olma ve özgüven verici bir niteliktedir. ; sivilce, yara gibi cilt üzerindeki kusurlarını yada biçimsiz gördükleri ağız, yanak, çene gibi yüz hatlarını bu sayede gizlemeye yarayan bir kamuflaj aracı olarak da görebiliriz. Aynı zamanda bu özellik erkekte :

Ortak görüşün ya da dini inanışların simgesi ya da olmazsa olmazıdır;

Çocukluktan ergenliğe yani erkekliğe geçisin ispatıdır;

Güçlü görüntü ve karizmatik duruşun simgesidir;

Acıların , Duygu ve düşüncelerin ve hatta yasların bir göstergesidir;

Olduğu yaştan ve kimlikten daha olgun görünebilmenin çaresi ve ilacıdır;

Kendini özgür hissetme ve rahatlık;

Kadınların gözünde beğenilme ve hoşlanma nedenidir;

Tatilde , hafta sonunda ya da yıllık izinlerde cildin dinlenmesi anlamına gelir;

Erkek olmanın kesin ve net gereği olmuştur. Her şekilde erkeklerin kendini anlatma , ifade etme yöntemlerinin en önde gelen aracıdır.

Her gün ya da haftada çok kez tıraş olmak zor olsa da sakalın ya da bıyığın hiç çıkmaması veya seyrek , güçsüz olması, ya da dönem dönem sakallarda boşlukların seyrekliklerin oluşması erkekte psikolojik (eeose) ve sosyal yaşantıda sıkıntılar çıkarabilmektedir.

12 yaşından itibaren erkeklerde yavaş yavaş ergenlik çağına girmeye başlarmaktadır. Bununla birlikte cinsel isteklerde değişiklikler, seste kalınlaşma, vucudundaki tüylenme artışı ve buna benzer bir çok değişik durumlar ortaya çıkmaktadır. Tüylenme artışı yüz kısmında da başlamaktadır. Erkeklerde bu tüylenme normal olarak 12 - 13 yaşlarından sonra başlar ve 20'li yaşlara kadar uzayabilir. Bu kişinin yaşadığı bölge, ailenin ve birinci dereceden akrabaların tüylenme durumuna ve hormonel yapılarına göre farklılık göstermektedir.

Erkeklerde sakalın veya bıyığın hiç çıkmaması; seyrek,ince ve cılız olması kozmetik bir sorundur. Belli hatlarda hiç oluşmazken bazı yerlerde daha seyrek ve daha az çıkabilmektedir.